21.12.2016: Dan in večer odprtih vrat na AGO Golovec

agologobojanAstronomsko geofizikalni observatorij Golovec (AGO, Pot na Golovec 25, Ljubljana – zemljevid) bo v sredo, 21.12.2016 odprl svoja vrata za obiskovalce:

Program dopoldne za šolske skupine:

• Ogled teleskopa Vega
  • Kratko predavanje v predavalnici observatorija
  • Delavnica, opazovanje Sonca s teleskopom (samo v primeru lepega vremena)

Celoten program traja 45min.

Večerni program za otroke, skupina A in B  ob 18:00

• Opazovanje zvezd s teleskopom

Celoten program traja 20 min in se izvaja se samo v primeru lepega vremena.

Večerni program osnovni, skupina C,D,E in F ob 18:00, 18:20, 18:40 in 19:00

• “Zimsko nočno nebo” predavanje v predavalnici observatorija
  • “Ogled teleskopa Vega v kupoli observatorija
  • “Ogled neba z manjšimi teleskopi na vrtu observatorija (samo v primeru lepega vremena)

Celoten program traja 1 uro.

Večerni program poznavalci, skupina G in H ob 19:20 in 19:40

• “Zvezde in galaksije” predavanje v predavalnici observatorija
  • “Teleskop Vega in astrofotografija” demonstracija v kupoli observatorija

Celoten program traja 1 uro in 20 min.

Za vse večerne oglede je potrebna vstopnica, ki pa je brezplačna. Zaradi omejenih kapacitet observatorija je število vstopnic omejeno. Brez vstopnice vstop v observatorij ni mogoč.

Vstopnice bodo dostopne dne 19.12.2016 od 11h dalje dokler ne poidejo. Za pomoč pri izpolnjevanju spletnega formularja se lahko obrnete na observatorij@fmf.uni-lj.si.

Naroči vstopnico za večerni ogled

Za dopoldanski ogled vstopnice niso potrebne, le za šolske skupine prosimo, da predhodno rezervirate termin na naslov observatorij@fmf.uni-lj.si. Trenutno je že nekaj terminov rezerviranih, zato pohitite.

Več o dnevih odprtih vrat na portalu Teleskop Vega.

Vljudno vabljeni!