Čestitke k novemu astrofizikalnemu doktoratu

Gregor Traven, mladi raziskovalec na Fakulteti za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani v Skupini za astronomijo je v četrtek, 27. julija 2017, uspešno zagovarjal doktorsko disertacijo z naslovom Study of peculiar stars and detached binary sistems (Študija posebnih tipov zvezd in sistemov ločenih dvojnih zvezd), v kateri je predstavil svoje delo na podatkih opazovalnih projektov Gaia-ESO, Galah ter observatorija v Asiagu.

Strokovni pregled doktorskega dela so opravili zunanji član prof. dr. Ulisse Munari (Univerza v Padovi, Italija), prof. dr. Andreja Gomboc (Univerza v Novi Gorici),  prof. dr. Peter Križan in mentor prof. dr. Tomaž Zwitter. Komisijo za zagovor doktorata so sestavljali prof. dr. Boštjan Golob, prof. dr. Ulisse Munari (Univerza v Padovi, Italija), prof. dr. Peter Križan in mentor prof. dr. Tomaž Zwitter.

Čestitamo doktorju Gregorju in mu želimo še naprej veliko uspehov!